Novinky

Veľmajster Xu Mingtang lieči pľúca a recept na ich očistenie

retretat

Milí priatelia,

V pondelok a utorok prebiehalo liečenie Veľmajstrom Xu Mingtang. Liečenie je efektívne aj  počas sledovania záznamu z videa na nižšom odkaze.
Zápis začína cca od 10.minúty
 

Liečivý odvar na očistu pľúc a posilnenie ich funkcie (ochrana pred covid-19)

Je to staroveký recept čínskej medicíny, podávali ho aj v Číne pacientom počas pandémie, ich zdravotný stav sa jeho užívaním zlepšil. Je možné užívať ho aj ako prevenciu, aj v čase, keď sa objavia prvé symptómy ochorenia.

 

Zázvor: ak je sušený – 10 g, ak je čerstvý – 20 g

Marhuľové jadrá (horké) 5 g (rozdrviť alebo na noc namočiť). (Ak nie sú horké, môžu byť aj sladké, horké majú lepší účinok)

Koreň sladkého drievka 5 g

Všetko spolu zaliať 500 ml vody a variť 30 minút. Vývar zliať, do tých istých ingrediencií znovu pridať 300 ml vody a ešte variť 30 minút. Aj tento vývar zliať a zmiešať spolu s prvým vývarom. Spolu by to malo byť cca 500 ml vývaru. Rozdelíme ho na 2 časti a piť 2x denne – ráno a večer.

Toto je dávka pre jednu osobu na 1 deň.

Variť a piť každý deň. Doporučené užívanie 7 dní.

Ak sú pľúca choré, v prípade chronických ochorení majú v sebe veľa chladu. Takéto pľúca sú zahlienené a znečistené. V tomto prostredí sa dobre darí vírusu, ktorý ich dokáže zničiť.  Zázvor pomáha pľúca zohriať. Jedna z najdôležitejších funkcií sladkého drievka je schopnosť rozpustiť hlieny, pomáha aj odpudiť vírus, a dokáže aj liečiť kašeľ, ktorý je vyvolávaný chladom v pľúcach. Zároveň pomáha zmierňovať alergické reakcie organizmu, normalizovať hormóny a bojovať aj s rakovinou. Horké marhuľové jadrá pomáhajú rozpustiť hlieny v pľúcach a zmierniť ich horúčavu (zápal).